Intensiv 15 dagar

15 dagar – för dig som har lagom bråttom

Detta paket passar för dig som har tränat en del tidigare, men som känner att det tar för lång tid på egen hand. Med “Intensiv 15 dagar”, som innehåller 30 körlektioner, kommer du få allt du behöver för att nå hela vägen fram till ditt körkort. Vårt mål är du ska vara klar på ca. tre veckor. Självklart kan du även välja att sprida dina lektioner under en längre tid.

Efter din testlektion händer följande:

  • Körning två gånger/dag, alla vardagar i veckan under tre veckor
  • Mellan körningarna jobbar du med körkortstester på trafikskolans Ipad eller hemifrån
  • Du genomför RiskEttan på Dalens Trafikskola
  • Vecka tre genomför du RiskTvåan (halkbana) på Gillinge
  • Kunskapsprov och körprov bokas vid lämpligt tillfälle i så nära anslutning till utbildningen som möjligt. Vi förbehåller oss rätten att skjuta fram prov om mer övning behövs

Bra att veta:

  • En intensivkurs är ingen “körkortsgaranti”
  • Ibland kan du behöva träna mer inför provet. Om så är fallet får du besked om det så snart som möjligt
  • En intensivutbildning kräver mycket av dig – se till att vara väl rustad och utvilad! Ta med en macka och en frukt. Kaffe, te och varm choklad finns alltid tillhands på trafikskolan. Undvik arbete eller (vanlig) skola under utbildningen
  • Under högsäsong (vår-höst) kan det vara långa väntetider på Trafikverket för prov

Pris: 26.900 kr

Välkommen in till oss om du vill veta mer!

Boka din Testlektion på: 08-39 32 11